Серии

Конечно првиот тизер од 3-та сезона на Stranger Things

Напишано од Mr. N

Мега хитот на Netflix, Stranger Things, се враќа повторно со нова возбудлива сезона. Првиот официјален тизер, како и новиот постер, гарантира дека овој хорор серијал ќе има милиони фанови, кои ќе сакаат да седнат и да ја проследат новата сезона, откако ќе се појави на екраните.

Мистериозните и често застрашувачки настани околу малото градче Hawkins, Indiana и групата на редовни приградски деца кои живеат во 1980-тите години, ги освоија срцата кај големиот број на гледачи.

Погледнете го првиот официјален тизер на следното видео

 

 

За авторот

Mr. N