Филмови

Конечно првиот трејлер за филмот The Irishman од Мартин Скорсезе

Напишано од Mr. N

Сега знаеме кога да ги фатиме Ал Пачино, Роберт Де Ниро и Џо Песци во многу очекуваниот филм на легендарниот Мартин Скорсезе.

Иконите на Холивуд, Ал Пачино, Роберт Де Ниро и Џо Песи, повторно се обединуваат за повеќе кинематографски гангстеризми во филмот The Irishman на Мартин Скорсезе, кој конечно го доби првиот трејлер.

Овој филм се заснова на познатата кримална книга I Heard You Paint Houses, за експлоатацијата на морнарскиот напаѓач Френк игран од страна на Де Ниро во филмот.

За авторот

Mr. N