Луксуз

Конор Мекгрегор има страшна колекција на автомобили (ФОТО)

Напишано од The Gentleman

Колку пари навистина има МегГрегор останува мистерија, бидејќи извештаите за приходите кои ги остварува од UFC борбите не се ниту јасни, ниту прецизни. Со оглед на тоа дека најголемите настани од оваа франшиза се распродаваат преку pay-per-view системите, заработката на Конор од борба до борба не е секогаш иста.

Тој покрај тоа што е добар борец, влијателен е и во светот на модата, бидејќи навистина знае како да се носи во еден џентлменски стил. Денеска нема да збориме за неговиот стил, ние ќе збориме за неговата уникатна колекција на автомобили.

Погледнете ја галеријата и уживајте.

 

За авторот

The Gentleman