Стил

Копирајте го стилот на Кит Харингтон

Напишано од Mr. N

Познатиот актер од серијата Игра на Тронови, Кит Харингтон важи за еден од најатрактивните ликови во Холивуд денеска. Неговата виткана коса и претпознатлива брада го прават миленик на женскиот свет.

Сепак, во неговото последно издание за магазинот Esquire, фановите имаа можност да го погледнат неговиот нов стил, кој е доста различен од претходниот.

Копирајте го новиот стил на Кит Харингтон кој може да го разгледате во продолжение

 

 

За авторот

Mr. N