Стил

Краток водич за црниот костум во машкиот моден свет!

Напишано од Mr. M

Црвениот тепих е доказ дека црниот костум е пример за елеганција. Сите имаме барем еден во нашиот плакар, но не сите знаеме како да го носиме правилно. Неколку трикови за тоа како добро да носите црн костум е да одберете таков со едно копче, тие даваат елеганција на истиот.

Од материјал одберете мат со мал процент на волна. Црниот костум можете да го носите за секоја свечена пригода, како венчавки и коктели, но доколку тие се одржуваат во студените месеци. Бојата на кошула која ќе ја носите со костумот е исто важна. Секако најпознат е монохроматскиот изглед со бела кошула.

Резултат со слика за black suit with white shirt

Исто така може да го искомбинирате со беж или сива кошула со потемна вратоврска на пример во бордо боја.

How To Wear A Black Suit: A Complete Guide

Реми Малек пак е пример дека all black изгледот е пример за софистицираност. Доколку сакате покежуал изглед одлучете се за маица наместо кошула. Обувките најдобро е да се исто така црни без разлика на материјалот. Ако одберете патики, да бидат еднобојни и добро сочувани.

Поврзана слика

DL_Multifresh_300x250.jpg

За авторот

Mr. M