Троши

Квадратните часовници се враќаат назад, а еве во кои треба да инвестирате

Напишано од Нино

Квадратните часовници повторно се враќаат во мода. Со класичен дизајн и облик со кој ќе се одвоите од толпата. Модерните и добро познати производители на часовници прави навистина фраерски модели на квадратни часовници кои повторно се омилени кај мажите.

watchtag-670x359

Tag Heuer Monaco 39mm

watchtiff-670x360

Tiffany East West

watchbaume-670x360

Hampton by Baume & Mercier

watchcartier-670x359

Tank Solo by Cartier

watchgirard-670x360

Vintage XXL by Girard-Perregaux

За авторот

Нино

Нино е алфа и омега за техничкиот дел, неговата работа е одржувањето на моторот кој го движи Friday. Кога не работи на Friday обично дизајнира сајтови во Why Not Communications, прописно навлечен на сите серии кои вклучуваат магии и змејови обожава кафе и музика. Доколку нешто не функционира на Friday како би требало или вашиот банер доцни со поставување тој е човекот кој би требало да го обвините :)