Луксуз

Леброн Џејмс си купи нова ултра луксузна вила

Кошаркарската ѕвезда, Леброн Џејмс не требаше да излезе на терен за да направи ваков погодок. На него му беа само потребни 23 милиони долари. Тој си купи нова вила во Лос Анџелес која има 8 спални соби и 11 купатила. Оваа вила може да се пофали со неверојатен поглед кон градот и океанот. Кога ќе влезете во неа, ќе ја забележите осбата за гостите, додека кујната ќе ве воодушеви со нејзиниот под.

На горното ниво се наоѓаат 4 спални соби со приватни купатила. На приземјето се наоѓа домашното кино, виснкиот подрум, соабат за цигари која содржи посебни филтри. Вратата на лизгање на приземјето, ја поврзува прекрасната вила со дворот во кој се наоѓа огромен базен и спа.

За авторот

martin