Селебрити

Lenny Kravitz: Architect of Style

Напишано од Пјер

Lenny Kravitz е една од оние селебрити фаци која што и да облече, изгледа неверојатно. Дали е тоа шал од 5 метри, тесни кожни панталони, чизми зо штикла, ланче надвор од маицата…

Секогаш ќе биде број 1 стилски пример за тимот на Friday.mk, и секоја година ќе ве потсетуваме на неговиот стил. И да, слободно украдете некоја идеа, и засенете ја овогодинешната најлуда ноќ.

За авторот

Пјер