Мода

“Loafers” чевлите се за секоја сезона и прилика

Напишано од The Gentleman

“Loafers” чевлите се важат за модел на чевли кој го носат мажите со стил. Се кмбинираат на фармерки, на панталони, со сако или комплет одело, на елегантна јакна. Буквално важи за кондура за секоја прилика и сезона.

Се разликуваат во одредени нијанси како што е ѓонот, па зависно од тоа се носи во различни сезони. Има модели кои се кожни, кои се со превртена кожа.

Еве неколку модели на овој тип на чевли кои можете да ги носите.

ИДЕАЛНИ ЗА НА ФАРМЕРКИ

ИДЕАЛНИ ЗА НА ОДЕЛО

ЗА ОДЕЛО И ФАРМЕРКИ

ЗА ЏЕНТЛМЕНИ

КЕЖАУЛ ВАРИЈАНТА

 

За авторот

The Gentleman