Мода

Лош моден тренд кој мислевме дека нема да се повтори

Напишано од Mr. N

Фармерките се едни од најважните работи кои мора да ги имате во вашиот гардеробер. Сигурни, комфортни, адекватни. Стилот на тексас фармерките се менува со текот на времето, и еден од најчудните модни трендови повторно се враќа на пазарот, според фановите на стилот на GQ наречен ” boot cut “.

Модно парче кое е нешто помеѓу хипстерски и класичен начин на облека, boot-cut беше шокантно популарен во 2000-тите, но подоцна исчезна, така што голем дел од луѓето беа задоволни.

Главното прашање кај овој лош моден тренд е дали повторно ќе се прероди или пак претставува само комфорт зона? Колку добро се чувствувате кога го носите на вас?

Моделот Кристин Тејген, како и огромен број на познати твитерџии, веднаш го кажаа својот збор во поглед на овој лош моден тренд.

За авторот

Mr. N