Спортски вести

Лука Дончиќ како да не е од оваа планета!

Напишано од Mr. M

Лука Дончиќ е прва сезона во НБА, а веќе прераснува во предводник на својот тим, Далас Маверикс. Тој беше главниот виновник за победата на Далас, над Минесота со 119:115.

Дончиќ на брутален начин преку противнички играч имаше одлично забивање, а во следната акција постигна тројка преку човек.

За авторот

Mr. M