Стил

Мантилот е парче кое доминира секоја есен… Еве како најлесно да го носите

Напишано од Mr. M

За оние кои се грижат за облеката што ја носат, есента им е омилена сезона. Да се носи долг мантил е задоволство што никогаш не престанува, а оваа сезона можете да изберете од современи долги мантили до класични. Овие три вида се наши омилени, па еве неколку предлози за тоа како да ги носите.

Овој најлон мантил за патување е исклучително практичен и може да се носи во торба. Доста е разноврсен  што можете да го носите со речиси секаков вид на комбинација, но зошто да не уживате во шармот на падот облекувајќи го со беж фармерки или чино панталони.

Според ова можеме да заклучиме дека тој е идеален за оние есенски денови кога треба да оставите силен впечаток и да се носите во бизнис комбинации.

За авторот

Mr. M