Селебрити

И Марко Верати ужива на Миконос со неговата презгодна девојка

Напишано од Mr. M

Еден од најдобрите фубалери на ПСЖ, италијанецот Марко Верати ужива ова лето на Миконос со преубавата манекенка Џесика Аиди поради која пред некое време ја остави својата поранешна сопруга со која има две деца.

Нивниот одмор на Миконос не можеше да биде незабележан од страна на папараците кои ги следеа во секој чекор Верати и неговата девојка.

Марко Верати ја запознал својата девојка во еден кафе бар во Париз каде што работела како келнерка.

За авторот

Mr. M