Спортски вести

Маурисио Сари е новиот тренер на Јувентус!

Напишано од Mr. M

Конечно постигнат е договор помеѓи тимот на Јувентус и Маурусио Сари, тој ќе биде новата замена на Масимилијано Алегри. Според информациите на интернет, Јувентус ќе плати 3 500 000 милиони за Сари иако лондоснки Челзи бараше 6 милиони.

Доколку Јувентус освои некој трофеј плус, Челзи ќе биде во можност да добие плус пари.

Интересно ќе биде да се види како ќе реагираат фановите на Наполи каде што Сари беше тренер пред да замине за Челзи.

DL_Multifresh_300x250.jpg

За авторот

Mr. M