Селебрити

Мекгрегор: “Се молиме за Италија! Нацијата која ни подари неверојатни работи“

Напишано од Mr. M

Италија е земја која во моментот е најтешко погодена од пандемијата на коронавирус и однесе повеќе од 5.000 животи во оваа земја. Целиот свет стои во моментот за Италија, а еден од нив е и ММА борецот и поранешен шампион на УФЦ Конор Мекгрегор. Тој со емотива порака одаде почит за Италија и за ситуацијата во која се наоѓа оваа земја.

“Италија не ми излегува надвор од памет. Се молам секој ден за оваа голема нација што му даде неверојатни работи на светот. Од нејзините луѓе и културата, до архитектурата и дизајнот. нејзиниот стил. Нејзината кујна. Нејзината уметност. Листата продолжува.” – напиша тој на Инстаграм.

За авторот

Mr. M