Спортски вести

Менаџерите на англиските фудбалски клубови се фраери (ФОТО)

Напишано од The Gentleman

Англиската фудбалска премиер лига важи за една од најинтересните. Полна е со жар, енергија, полна е со многу интересни ситуации кои го држат вниманието.

Во последните години англиските фудбалски клубови ги собраа најуспешните менаџери во светот. Пред се поради парите кои ги имаат газдите на клубовите.

Така е и сега. Англиските клубови и оваа година ќе ги имаат најмангупските менаџери во светот, а они на еден интересен начин ги сегментираа.

ПЕП ГВАРДИОЛА – ФРАЕР ОД УЛИЦА

Ова е нзаивот на Пеп Гвардиола. Инересно.

Но, не е случајно. Секогаш е дотеран и знае да се облече малце различно, или да издвои од класичното со некој негов детал. Всушност таков му е и темпераментот.

ЈИРГЕН КЛОП – НИЕ ГО НАРЕКОВМЕ АЕРОДРОМЕЦ

Мала шала на сметка на Аеродромците и она познатото дека се постојано во тренерка. Јирген Клоп е човек кој сака да негува спортски стил и да биде облечен во лежерна варијанта спортска. Знае да облече одело, но само таму каде што е задолжително. Се соживува со своите фудбалери постојано.

ЖОЗЕ МУРИЊО – ГОСПОДИН БИЗНИСМЕН

Жозе е бизнис во движење. Се околу него се врти околу бизнис, шоу бизнис, пари. Таков му е стилот. Спремен да превземе се на свој грб за да ги заштити фудбалерите.

Интересн карактер кој е симпатичен на многумина.

РОЈ ХОЏСОН – ДЕДО СО СТИЛ

Рој Хоџсон е можеби најстарио од сите менаџери во Англија, но важи за човек со стил. Секогаш е дотеран. Така треба да изгледа секој дедо. Да сме искрени, како дедо пијаница кој дреме во бар.

КАРЛО АНЧЕЛОТИ – ДОН КАРЛО КОРЛЕОНЕ

Карло Анчелоти плени со својата појава. Одма се гледа дека се работи за Италијан. Неговиот изглед и пглед делува како да е шеф на наполитанската мафија.

Секогаш дотеран, фез. ништо да не му мрдне. Така треба

За авторот

The Gentleman