Водич за патување

Mеста каде можете да го почувствувате последниот сезонски топол бран

Напишано од The Gentleman

Доаѓаме до периодот кога летото завршува и го крши вашето срце на две половини. Сите се прашуваме како толку брзо помина летото? Иако е крај на сезоната, сепак постојат места каде сеуште има топли зраци од сонцето кој помалку се откриваат. Вие можеби нема да можете да излезете од вашата врата и да го поминете остатокот од попладневните часови на најблискиот прскач на трева, но сепак постои топлина која можете да ја почувстувате, само ќе треба да патувате малку подалеку во северната хемисфера. Во продолжение, ќе прочитате за 6те места на кои можете да го осетите последниот топол сезонски бран.

 

1. Ischia, Italy

Ischia претставува вулкански остров кој се граничи со Capri во Наполи кој дејствува како негов помлад, ладен брат. Оваа дестинација оддалечена од Наполи на саат време со брод е лудо тинејџерско игралиште, но претставува мал остров со голема личност. Обиколен е со термални бањи, ботаничка градина и разновидни тестенини, како и температурите кои се посоодветни за разлика од најтоплите денови во лето.

2. Devon, United Kingdom

Не постои поубаво место во цела Британија од Salcombe во летниот период. Но, бидејќи сонцето е најмалку сигурно на Британскиот брег, можеме да кажеме дека зајдисонцето на Gara Rock е незаборавно место, без разлика на временските услови. Главно внимание се посветува на карпите кој ќе ви овозможат да се чувстувате како адмирал гледајќи го Атлантикот. Претставува минијатурна вила обиколена со луксузни куќи и апартмани на брегот на морето. Има приватно кино, топли базени и пристап до прекрасната плажа.

3. The Azores, Portugal

Португалија во последно време е позната по ренесансниот период. Вашиот Инстаграм сигурно е наполнет со прекрасни фотографии од големите метрополи Порто и Лисабон. Наш предлог е да се насочите кон Азурските острови кои претставуваат архипелаг на вулканските острови на Атланскиот Океан познати по нивната сурова природна убавина. Најдобро е да престојувате во White Hotel кој се наоѓа на брег опколен со темни камења.

4. Provence, France

Оваа дестинација е специфична поради прекрасните рози и лаванди кои го одбележуваат јужниот дел на Франција. Оддалечен 30 милји од блесокот на Cannes е ресортот Terre Blanch кој претставува имот претворен во забавен простор за гости од 115 апартмани и вили. Ресортот е познат по својата листа на познати сопственици како Шон Конери и Џејмс Бонд обиколен со комфорт.

5.  Palm Springs, USA

Направено од архитектот William Cody, ова место најпрвин беше наменето како засолниште за холивудските актери кое е претворено во прекрасно одмаралиште на Palm Springs. Ова место сеуште го задржува својот шарм преку голем број на внимателни лични допири така што можете да ја најдете вашата соба со помош на златни плакети. Релаксирајте се на базенот и уживајте во погледот.

6. Mallorca, Spain

Mallorca е дестинација каде што можете да уживате во сончевите моменти секојдневно. Најцивилизирано место за одмор претставува Son Drill кое содржи модерен ентериер, богата бања со разновидни ѕвона и надворешен лускузен, бесконечен базен со што ова место го прави различно од останатите Шпански атракции. Најголемата слава ја даваат феноменалните ресторани.

 

DL_Multifresh_300x250.jpg

За авторот

The Gentleman