Спортски вести

Милан е во супер форма, а и нивните дресови за следната сезона се топ

Напишано од Mr. N

Екипата на Милан е во супер серија по прекинот во Сериа А.

Во последните 10 кола имаат освоено најмногу бодови заедно со Аталанта, и нивната форма оди само во нагорна линија. Екипата на Ибра, покрај добрите резултатите, се пофали и со новиот Пума дрес за следната сезона.

Препознатливи бои за Милан, со мали дизајнерски детали што креираат еден одличен италијански дрес.

Може да се носи и со фармерка нели?

DL_Multifresh_300x250.jpg

За авторот

Mr. N