Стил

Моден водич: Како да се носите како Том Хиделстон

Напишано од Mr. M

Британците се способни за доста работи. Чај, квалитетен појадок, емоционална репресија и секако добар стил. Британците се едни од творците на една цела гранка во светот на модата, бидејќи до ден денес тие се препознатливи по нивниот британски стил кој што е омилен на многу мажи низ светот.

Том Хидлстон е британска и светска икона која има афинитет кон бренд Гучи, со тоа што брендот го зима Том за заштитно лице на нивната колекција во 2017 година.

Хидлстон работи со стилистката Илариа Урбинати која што Рајан Рејнолдс, Двејн Џонсон, Реми Малек и Бредли Купер.

Том важи за човек кој не сака многу а експериментира. Тоа можете да го видите и по неговиот стил на облекување, но и по неговата фризура. Тој не ја менува многу често, често ја остава на горниот дел да му биде подолга за разлика од страничните и ја носи наназад.

Како заштитно лице на Гучи и тоа баш за костумите, тој изгледа перфектно во костум.

За авторот

Mr. M