Спорт Стил

Модна инспирација на денот директно од одбраната на Арсенал

Напишано од Mr. N

Хектор Белерин важи за еден од најмодерните фудбалери во светот, а посебно во Лондон каде игра за неговиот тим Арсенал.

Вистински хипстерски стил, кој започнува од неговата коса и бркови, па се до облеката која ја комбинира на максимално креативен начин, дури и на граница со дозволеното.

Комбинира нови тренди брендови, а поголемите имиња во светот на модата почнаа и да го користат во своите кампањи.

Доказ зошто е тоа така –

За авторот

Mr. N