Стил

Модно правило: Инвестирајте во сив блејзер

Напишано од martin

Блејзерите се одлично модно парче за мажите кои сакаат да изгледаат елегантно. Не само што се удобни, туку одлично се вклопуваат во различни комбинации. Блејзерите може да се најдат во различни бои и стилови, па понекогаш е тешко да се одлучиме за она што ни треба. Ние мислиме дека сивата боја е ултимативна бидејќи е неутрална и полесно се комбинира со другите.

Сив блејзер и бела кошула

Совршена елегантна комбинација која ќе направи да изгледате пивлечно и заводливо. Вака облечени ќе можете да одите различни пригоди.

Сив блејзер со црна ролка

Црната одлично се комбинира со сивата боја, па така блејзер во комбинација со црна ролка е полн погодок.

Сив блејзер со црни панталони

Уште една непогрешлива комбинација која ќе ви даде неодолив стил.

Сив блејзер и тексас фармерки

Тексасот е најпопуларен вид на панталона и плавиот тексас совршено ќе се вклопи со сивиот блејзер.

За авторот

martin