Спортски вести

Мурињо одби рекордна понуда!

Напишано од Mr. M

Еден од најпознатите светски тренери, Жозе Мурињо ја одби најголемата понуда во историјата на фудбалот. 20 милиони евра по сезона и плус одредени бонуси. Оваа понуда која ја одбил Мурињо доаѓа од Кина од клубот Гванжу Евергранде.

Мурињо веќе седнал на маса со челниците од кинескиот клуб, но сепак не се одлучил да се пресели во Кина.

Причините за тоа сеуште не се познати, но веруваме дека Мурињо смета дека не му е времето за таму, а плус се зборува дека може да биде идниот менаџер на Њукасл.

За авторот

Mr. M