Луксуз Хотели

Надводните бунгалови на Бора Бора претставуваат рајско совршенство

Напишано од Mr. N

Многумина имаат слушнато за Four Seasons како еден од најлуксузните ланци на хотели во светот, кои во последно време ја кренаа туристичката база на Бора Бора на повисоко ниво со нивните надводни бунгалови.

1576 квадратни мерки долгиот One-Bedroom Otemanu Overwater Bungalow Suite е создаден за тројца, кој содржи приватен тиркизен базен, директно под и околу вас, кој го впива сонцето, додека се релаксирате.

Бунгаловите, исто така, располагаат со приватни палуби, совршени за правење фотографии на прекрасните погледи на лагуната и планината Otemanu, во кои можете удобно да уживате, благодарение на прекрасните бањи.

Гледајќи колку се луксузни бунгаловите, не преставува изненадување фактот дека овој ланец на хотели е популарен кај Холивуд ѕвездите, како што се поранешната двојка Џенифер Анистон и Џастин Терукс, Џими Кимел, Челзи Хендлер, Кортни Кокс и Џејсон Бејтман. Вака кажано, тешко е да пронајдете подобар начин за запознавање на Бора Бора од овој.

 

 

За авторот

Mr. N