Автомобили

Најдобриот автомобил кој го возел Џереми Кларксон

Напишано од Mr. M

Еден од најпознатите водители во светот кој е познат по легендарната емисија посветена за автомобили, Џереми Кларксон, во едно негово интервју открива неколку интересни новости поврзани со емисијата Grand Tour.

Во ова интервју, освен тоа тој открива и кој е најдобриот автомобил кој го возел некогаш.

Неговиот одговор бил Lexus LFA кој има 4.8-литарски V10 мотор кој прави 553 коњски сили. Сепак Lexus прекина да го произведува овој автомобил во 2012 година.

 

За авторот

Mr. M