Филмови

Најдобрите 10 филмови за 2018 година кои вреди да ги изгледате за празниците

Напишано од Mr. M

Познатиот светски портал Yahoo Entertainment, направи листа со најдобрите 25 филмови за 2018 година. Еве кои беа во ТОП 10…

„Won’t You Be My Neighbor?“

9. „Widows“

8. „Leave No Trace“

7. „Spider-Man: Into the Spider-verse“

6. „If Beale Street Could Talk“

5. „Mission: Impossible – Fallout“

4. „Can You Ever Forgive Me?“

3. „A Star Is Born“

2. „Black Panther“

1, „Roma“

За авторот

Mr. M