Уличен стил

Најдобрите дуксери за оваа сезона

Напишано од The Gentleman

Дуксерот е модно парче кое го носат од 7 до 77 што би рекле. Не излегува од мода никогаш. Убав е за носење во секоја прилика. Дали е на некоја спортска комбинација или пак на некоја кежуал варијанта со фармерка, одлично се кмбинира.

Има голем избор ако не и огромен избор на дускери за секој.

Во последните години актуелни се оние со принтови оки се асоцијација на некои познати ликови како јунаците од Марвел.

Сега ќе ви ги покажеме најдобрите дуксери во светот на модата кои се појавија оваа сезона.

За авторот

The Gentleman