Стил

Најдобрите летни машки стилови од модната недела во Париз

Напишано од Mr. M

Од Фиренца, Милано, сега светската мода се префрли во Париз. Една од најпознатите светски метрополи беше дом на модата, бидејќи се одржуваше позната Модна недела.

Најпознатите светски брендови, најпознатите имиња од светот на модата беа сообрани заедно да ги проследат најновите колекции и трендови од машката мода за сеозната која ни следува.

Еве како изгледаа најдобро облечените мажи од Париз…

За авторот

Mr. M