Настани

Најдобро облечените мажи на црвениот килим во Кан

Напишано од The Gentleman

Вчера започна еден од најголемите филмски фестивали во светот, Канскиот филмски фестивал. На црвениот килим во Кан секогаш има елегантно облечени мажи, кои изгледаат одлично на француската ривиера.

Целата атмосфера и опкружување во Кан е идеално се да изгледа преубаво и раскошно. Класиката во облекувањето, нивото на вистински џентлмени без некои екстравагантни парчиња ја прават оваа манифестација можеби и нај луксузна во светот.

Погледнете ја галеријата од најдобро облечените мажи на црвениот килим во Кан.

 

За авторот

The Gentleman