Омилени места

Најфраерскиот Старбакс во светот се наоѓа во Дубаи

Напишано од Mr. N

Деновиве на голем дел од социјалните мрежи, а поготово на Инстагра, се појави една Старбакс локација која не остави без зборови.

Истата е лоцирана во Дубаи, во една навидум песочна атмосфера, со тераса како да се наоѓате на некоја скриена уличка во Миконос, со очигледно предобра атмосфера.

Не ни треба Париз, Њујорк или Рим…..ни треба само едно ладно Старбакс кафе во сенките на Дубаи

View this post on Instagram

For a coffee lover, ain’t this the coolest Starbucks ever? 😍☕️ 📍#AlSeef #Dubai 📸: @nickastig #architectanddesign

A post shared by Architecture & Design (@architectanddesign) on

За авторот

Mr. N