Селебрити

Најголемиот заводник – Џек Николсон

Напишано од The Gentleman

Џек Николсон, човек кој оставил голем импакт на Холивуд и актерството. Важи за можеби најголемиот заводник на сите времиња. Човекот кој важи за светска стилска икона. Можеби помеѓу најдобрите глумци на сите времиња.

Познат секогаш по темните и невротични улоги овој човек има најмногу номинации за Оскар од било кој друг. Но, на страна неговиот лик на ТВ, тој секогаш важел за човек со харизма и насмевка која стопила многу срца. Неовиот надимак не за џабе е Mr. Cool.

Според она што може да се слушне и прочита, Џек Николсон има огромна пасија кон една работа. Жените. Фан не на Лејкерси, и речиси и да не пропушта натпревар.

Еве неколку фотографии со што ќе ви го доловиме неговиот стил.

За авторот

The Gentleman