Луксуз Омилени места

Најлуксузни хотелски апартмани создадени само за богатите

Напишано од Mr. N

Доколку сакате врвен луксуз, ексклузивност и релаксација, а истовремене парите не ви претставуваат проблем, следниве хотелски апартмани се совршен избор за вас…

Започнувајќи од одличен поглед и подводни станови, па се до приватни готвачи и неограничени спа третмани, становите на нашата листа се од врвен луксуз и, исто така, најскапите во светот.

Знаеме дека богатите и славни луѓе не гледаат цени кога избираат место за нивниот следен одмор, туку повеќе се фокусираат на ексклузивноста и на сите удобности што ќе ги добијат.

Имајќи го тоа во предвид, решивме да ви ги споделиме 6-те најскапи хотелски апартмани во светот, кои се дефиниција на фразата – парите не се проблем.

Regent Seven Seas Cruises

Eagles Nest, Нов Зеланд

Mandarin Oriental, Токио, Јапонија

Laucala Island, Фиџи

Conrad, Rangali Island, Малдиви

Hotel President Wilson, Женева, Швајцарија

За авторот

Mr. N