Автомобили

Најлуксузните автомобили можеа да се видат низ Скопје

Напишано од martin

Денеска на плоштадот во центарот на Скопје, можеа да се видат дел од најлуксузните светски автомобили. Автомобилите кои можеа да се видат се дел од релито Софија-Свети Влас, кои за прв пат имаа можност да ја посетат Македонија.

На плоштадот можеа да се видат некаде околу 40 ултра луксузни и спортски автомобили, а како најатрактивни беа Lamborghini Aventador Spider, Audi R8 plus, Ferrari 488, Aston Martin DB11, AMG GTR, Mercedes-Benz, Mercedes C63 C coupe, Porsche 911 turbo…

Вистински рај за очи за вистинските љубители на добри автомобили…

За авторот

martin