Филмови

Најочекуваните 5 филмови за 2019 година

Напишано од Mr. M

Според досегашните информации и најави кои што ги имаме, 2019 година изгледа ќе биде година на филмовите. Во искчекување сме на доста филмови, а еве ги нашите пет фаворити до сега.

1. The Lion King ( 19ти јули )- Компанијата Дизни со преработка на нивниот анимиран класик за која сите се ентузијастични.

2. Where’d You Go, Bernadette ( 22ри март )- Комична драма базирана на истоимената новела од 2012 со Кејт Бланшет во главната улога

3. The Beach boom ( 22ри март )- Провокативен прилог на Корин со Метју Мекконахи во главната улога. Покрај него во филмот се појавуваат и Снуп Дог и Зак Ефрон.

4. Once upon a time in Hollywood (26ти јули) После неколку години повторно Тарантино со актерската екипа Леонардо Ди Каприо, Бред Пит, Марго Роби, Дакота Фeнинг, Тим Рот и Ал Пачино.

5. The Irishman Под режија на Мартин Скросезе и Роберт де Ниро во главна улога овој филм иќе го очекуваме премиерно на Netflix во втората половина на 2019 година

За авторот

Mr. M