Економија

Најпродаваните 50 видови на патики за 2016 во New York

Напишано од Нино

Stadium Goods важи за еден од најпознатите ланци за продажба на патики во New York, па нивната листа за најпродавани модели на патики обично е скоро подеднаква со продажбата на патики цо целиот тој регион, па и во Америка. Деновиве они објавија листа со најпродаваните 50 модели за 2016, па во продолжение првата десетка –

1. adidas NMD_R1 “Monochrome Pack” ‘Triple White’
2. adidas Ultra Boost “Triple White”
3. adidas Ultra Boost “Black”
4. Air Jordan 11 Retro “Space Jam (2016)”
5. adidas Yeezy Boost 350 “Moonrock”
6. adidas NMD_R1
7. Air Jordan 12 Retro “Flu Game”
8. Air Jordan 11 Retro “72-10”
9. adidas Yeezy Boost 350 V2
10. Air Jordan 4 Retro OG “White Cement”

Нешто што остава белег од оваа листа на топ 50, е тоа што Аdidas на листата е водечки со 25, 19 Jordan Brand има 19 sneakers, додека Nike има само 5. Листата ја комплетира 1 модел на PUMA. Прашањето е дали Nike премногу се ослонува на МЈ моделите и дали тоа ќе биде одлучувачко во секојдневната борба на Nike и Adidas. Што мислите?

Дел од најпродаваните во продолжение –

За авторот

Нино

Нино е алфа и омега за техничкиот дел, неговата работа е одржувањето на моторот кој го движи Friday. Кога не работи на Friday обично дизајнира сајтови во Why Not Communications, прописно навлечен на сите серии кои вклучуваат магии и змејови обожава кафе и музика. Доколку нешто не функционира на Friday како би требало или вашиот банер доцни со поставување тој е човекот кој би требало да го обвините :)