Селебрити

Најсексипилниот маж за 2018 година е…

Напишано од Mr. M

Еден од најпознатите светски магазини, People, секоја година ја доделува наградата “Sexiest Man Alive”. Претходната година оваа награда ја освои Блејк Шелтон, ппознатиот пеач, текстописец и партнер на Гвен Стефани.

Сепак, оваа година наградата за најсексипилен маж припадна на Идрис Елба. Тој моментално е еден од најпознатите британски актери кој бил дел од голем број на холивудски филмови.

Што викате за изборот?

За авторот

Mr. M