Селебрити

Најубавите бринети на сите времиња (ФОТО)

Напишано од The Gentleman

Иако има едно правило дека плавушите најдобро се забавуваат, кафените жени се сепак според голем број на истражувања, најубавите во светот. Еве ги нашите 5 најубави летопотици на сите времиња.

Одри Хепберн во филмот, Breakfast at Tiffany’s

Хали Бери во филмот за Бонд

Анџелина Џоли

Софиа Лорен на 60 години беше прогласена за најубавата жена во светот

Грејс Кели

За авторот

The Gentleman