+18

Најубавите девојки кои ја тресат Италија

Напишано од Mr. N

Во насловот не наведовме Италијанки, затоа што една од нив е Аргентинка која живее во Италија.

Три од нив одма ќе ги препознаете, две можеби, а една е млада надеж на Италија која дефинитивно е омилена на Инстаграм. Сите се познати по фудбалскиот свет, дали имале дечко фудбалер, дали се мажени за фудбалер, или се водителки во Италијанската Серија А.

Да почнеме со ред, и секако веднаш заследувајте…..

Belen Rodriguez

View this post on Instagram

🧡

A post shared by 𝑩𝒆𝒍𝒆𝒏 (@belenrodriguezreal) on

Melissa Satta

View this post on Instagram

Summertime ☀️

A post shared by Melissa Satta (@melissasatta) on

Chiara Nasti

Cristina Buccino

Federica Nargi

View this post on Instagram

Milano… quanto mi sei mancata ♥️ #milano

A post shared by federica nargi (@fede_nargi) on

Diletta Leotta

View this post on Instagram

La felicità di lavorare in ciabatte 🤣😍

A post shared by 🌸Diletta Leotta🌸 (@dilettaleotta) on

 

DL_Multifresh_300x250.jpg

За авторот

Mr. N