Стил

Нашиот предлог на моден додаток за оваа сезона- Tom Ford Tomasso Aviator очила

Напишано од Mr. M

Дали се спремивте за летото? Дали ги имате сите неопходни парчиња на гардероба и модни аксесоари за да имате совршен стил? Доколку сеуште не, ние сме тука за вас 🙂

Како што велат модните експерти, стилот го прават малите нешта – деталите. Па според тоа, ние денес ви издвоивме тренди аксесоар кој е задолжителен дел од стилот на еден маж.

Том Форд е господар на машкиот стил, а со неговите очила за сонце Tomasso тој изврши мастер класа во авијатичарскиот дизајн. Со полирани сребрени тонови и темно сини леќи, Форд се одлучи за бурна палета на бои – за да предизвика ексцентричен стил кај мажите.

За авторот

Mr. M