Мода

Неколку начини како да комбинирате црни фармерки

Напишано од The Gentleman

Црните фармерки се комплицирани за комбинирање и не се носат нешто премногу во деловниот сет. Најчесто се комбинираат во кежуал стилот, со патика и дуксер.

Но, треба некогаш да сфтаите дека можете да ги комбинирате и деловно. Со некоја кошула бела или сива, и некое сако кое е во пастелна боја, може да изгледа сосем солидно.

Но, дефинитивно оној стил All Black е најдобар за комбинирање.

Еве неколку начини како да ги комбинирате црните фармерки.

 

За авторот

The Gentleman