Технологија

Нема повеќе сообраќаен метеж: BMW воведува електричен скутер

Напишано од Mr. M

Дури и германските автомобилски компании повеќе не можат да бидат обвинети за неприлагодување кон барањата на иднината. Од септември, целосно нов BMW е на пазарот: Тој има електричен мотор со моќност од 150 вати, кој се напојува со Li-ion батерија и достигнува максимална брзина од 20 km / h. И чини само 799 евра.

BMW уште еднаш работеше со Микро, пронаоѓачите на Микро Скутер, за својот електричен скутер. Резултатот е шик скутер во мат црна боја, која совршено се вклопува со сината боја во дијамантот на BMW. Батеријата од 9 kg има максимален опсег од 12 километри. Потоа, тој е подготвен за следниот излез во рок од 2 часа активно полнење.

Трикратниот механизам за преклопување и затворање го прави скутер неверојатно флексибилен, така што можете да го однесете насекаде.

За авторот

Mr. M