Водич за патување

Нереално парче убавина кое ни доаѓа од Филипините

Напишано од Mr. N

Најубавото мало островче на Филипините, Калангаман, се одликува со бела плажа чиј песок е ситен како пудра и кристално чиста тиркизна вода.

За разлика од другите острови на овој нема премногу турканици, а ќе уживате во убав релаксирачки ден исполнет со пливање, сончање, нуркање, кајакарење и одлични фотки.

Како изгледа малото парче рај на Филипините?

За авторот

Mr. N