Уличен стил

Нова генерација на машки модни икони (ФОТО)

Напишано од The Gentleman

Наследници или нови идоли. Некако оние што сме навикнале да ги гледаме, ги гледаме се помалку. А, на сцена стапуваат, нови, млади момци кои пленат со својата енергија и стил.

Листата не е воопшто кратка и мала, а тоа е поради фактот што модата во светот е една движечка сила која може преку ден да ве смести на листата на најпопуларни и најбогати луѓе во светот. Така да времето на Бекам, Бред Пит, Рајан Рејнолдс и Идрис Елба полека оди во историјата и на нивно место доаѓа една нова генерација на млади момци кои ќе ја диктираат модата во светот. Генерација за која ќе се борат Адидас и Најк, Версаче и Диор…

Листата ја предводат познатите глумци, Ансел Егорт, Тимоти Чаламет, младата геренарија од Stranger Things, неколку синови на познатите личности или селебрити (Синди Крафорд, Шварценегер и Бекам), и секако млади момци од новата музичка сцена во светот.

Проверете ја листата и одберете го вашиот нов идол.

РОМЕО БЕКАМ

ТИМОТИ ШАЛМЕТ

ФИОН ВАЈТХЕД

ЛУКА САБАТ

ЛЕВИ ДИЛАН

ПАРИС БРОСНАН

За авторот

The Gentleman