Серии

Нова мини серија на Нетфликс која ќе ја изгледате за еден ден

Напишано од Mr. N

Нетфликс со нова феноменална мини серија од 6 епизоди

Темата е дрога, односно детално објаснување за бизнисот поврзан со дрогата во светот. Од кокаин и хероин, па се до синтетичките дроги. Водител на серијата е бивш агент кој работен на вакви теми во Америка, и која детално знае добро да објасни што точно значи бизнисот со дрога.

Има скриени ликови, места на планетава за кои сме немале предвид дека се дувло на бизнисот со дрога, анализи и графикони, предобро направено.

Проверете го трејлерот, и спремете се за дождлив викенд со добра серија.

За авторот

Mr. N