Нега и одржување Спортски вести

Новата фризура на Кристијано Роналдо е како од времето на Ман. Јунајтед

Напишано од Mr. N

Кристијано Роналдо обожава да го менува својот стил на фризура, па карантинов и тоа како му се погоди.

Последниве недели видовме дека комбинира мало репче, но вчерашниот негов Инстаграм пост најави нешто ново. Неговата коса е пуштена, и сега има шишки од страна и личи на главен лик од шпанска серија.

Слична фризура како при неговите први натпревари во Ман. Јунајтед.

View this post on Instagram

Approved ? 🤔

A post shared by Cristiano Ronaldo (@cristiano) on

DL_Multifresh_300x250.jpg

За авторот

Mr. N