Автомобили

Новиот Mercedes GLE од сите агли

Напишано од Mr. M

Новиот Mercedes GLE ќе го има своето деби во Париз во октомври за време на авто саемот кој ќе се одржи во француската метропола, а неговата продажба ќе започне во почетокот на 2019 година. На почетокот овој модел ќе биде достапен со 3.0 литарски турбо бензин мотор со 367 коњски сили и “mild hybrid” технологија. Авотмобилот ќе биде со девет брзински автоматски менувач.

Во продолжение погледнете неколку видеа каде што на најдобар можен начин ќе можете да го доловите овој нов автомобил.

За авторот

Mr. M