Пијалоци

Ново специјално издание на Chivas Regal во чест на Manchester United

Напишано од Mr. N

Благодарение на Chivas Regal, фановите на клубот Манчестер Јунајтед, сега имаат можност да пијат 13 годишно вкусно виски, радувајќи се на Англиската фудбалска репрезентација.

Дестилеријата „Strathisla“ штотуку го претстави специјалното издание на „Chivas “ 13 Манчестер јунајтед во чест на рекордните 13 титули во Премиерлигата на Манчестер Јунајтед, под водство на Сер Алекс Фергусон, кој управуваше со франшизата од 1986 до 2013 година.

Шишето е претставено во тематска кутија на Манчестер Јунајтед украсена со тимски бои, фотографии од клубот и златен натпис од автограмот на Фергусон.

„Ова виски е создадено за да се прослави ретката генијалност и уникатна способност за успех од година во година, со мешавина од различни играчи“, рече Сенди Хислоп, директорот на Chivas.

За авторот

Mr. N