Пијалоци

Одличен освежувачки шејк за после тренинг

Напишано од Пјер

По тренингот потребена ви е дополнителна енергија. Еве како да се наполните со енергија…

– една шака листови спанаќ

– 1 банана со средна големина

– 2 лажици овесни снегулки

– 2 лажички исецкани ореви

– ½ лажичка цимет

– ½ чаша филтрирана вода

– 1 шољичка незасладено бадемово млеко

– 1 лажица протеински прав

– лед

Подготовка:

Ставете ги сите наведени состојќи во блендер и мешајте за да ја добиете посакуваната смеса. Ќе добиете 2,5 чаши шејк.

Овој шејк има 500 калории, а ако сакате да го ограничите внесот на калории намалете ја количината на ореви и овесни снегулки.

За авторот

Пјер