Мода

Омилените брендови на агентот Џејмс Бонд

Напишано од The Gentleman

Речиси секој филм за агентот 007 важи за еден од најфраерските филмски достигнувања. Од добар автомобил, добри жни, добри пијачки до врвен стајлинг.

Но, дали некогаш сте се запрашале кои се брендовите кои ги носи Џејмс Бонд и всушност го прават тоа што е?

Ви ги претставуваме по ред.

Sunspel – маици кои се препознатливи во многу сцени

Tom Ford – врвните одела кое го красат 007

N. Peal – кашмирни ролки

Turnbull & Asser – кошули

Crockett & Jones – можеби едни од најдобрите кондури

Omega – часовник за господа

Persol – најфраерските очила на сите времиња

 

 

 

За авторот

The Gentleman