Забава

Оне.Вип и Македонски Телеком ги исклучија Discovery и Eurosport каналите

Напишано од martin

Веќе од 1-ви јануари , претплатниците на Оне.Вип и Македонски Телеком немаат пристап до каналите на Discovery со своите претставителни брендови како што се Discovery каналот, TLC , Investigation Discovery ( ID ). Понатаму , Eurosport 1 и Eurosport 2  исто така не се повеќе достапни на гледачите на Оне.Вип и Македонски Телеком.

За жал, македонските гледачи нема да имаат повеќе пристап на најголемите светски спортски настани кои се прикажуваа на Eurosport , како што е Бундес лига , следната сезона на Гранд Слем , првата од многуте Олимписки игри во февруари која е комплетно покриена од страна на нашите спортски канали ;

Discovery платформата прикажува одлични шоуа како што се: Running Wild with Bear Grylls, Wheeler Dealers, Gold Rush како и шоута кои наскоро ќе се прикажуваат: Tesla’s Death Ray: A Murder Declassified; TLC’s Cake Boss, Say Yes to the Dress, My Big Fat Fabulous Life.

И покрај нашата отвореност и добра волја за преговори , мораме да признаеме дека сме изненадени и воедно разочарани, од фактот што двата оператори симултано ја донеле одлуката да ја прекинат нашата долготрајна соработка и воедно да ги лишат гледачите со драстичен и ограничен пристап , со остранување на глобално најгледаниот број 1 спортски канал.

Ги охрабруваме нашите фанови да ги комуницираат своите ТВ провајдери и да ги изнесат своите желби да се вратат на емитување  Discovery каналите , TLC , Investigation Discovery   ( ID ), Eurosport 1 како и Eusrosport 2 .

Во меѓувреме ја продолжуваме нашата долга  соработка со Телекабел како и остананати регионални оператори во Македонија, кои остануваат да го прикажуваат портфолиото на Discovery каналите на своите платформи.

Имено , преносот во живо на Eurosport е достапен во секое време , на секое место на самата Eurosport Player платформа, на линкот www.eurosportplayer.com.

За авторот

martin