Апликации Уличен стил

Инстаграм предлог наменет за оние кои не се љубители на скапиот популарен уличен стил

Напишано од Mr. N

Preachersnsneakers е моментално најактуелниот Инстаграм предлог кој нуди несоцијални и лоши коментари за уличниот стил и скапите брендови на патики, кој што ги повикува јавно познатите личности кои носат аутфити и патики вредни стотици долари.

Некои од најскапите парчиња кои ги нудат на Инстаграм се луксузните “Red October” Nike Air Yeezy 2s, кои се продаваат на пазарот по цена од 5.000 долари, како и брендовите Balenciaga, Gucci и многу други скапи брендови.

View this post on Instagram

@robertmadu with the Balenciaga Triple S and Off White scarf. The question is, WHY THO??

A post shared by PreachersNSneakers (@preachersnsneakers) on

View this post on Instagram

Would you classify yourself as…mad bro?

A post shared by PreachersNSneakers (@preachersnsneakers) on

 

За авторот

Mr. N